Pensija

Kaip atrodytų gyvenimas, jei išėję į pensiją gautumėte 120 proc. savo atlyginimo? Deja, Lietuvos statistika tokia, kad vidutiniškai pensiją sudaro vos 30 proc. buvusių pajamų.

Kokybiškos senatvės užtikrinimui rekomenduojama turėti bent 70% - 80% buvusių pajamų. Užsitikrinti didesnes pajamas ateityje galima tik tuo atveju, jei savo finansine ateitimi pradėsime rūpintis šiandien.

Sužinok, kaip tai padaryti.

pensija-inspira-group

Pensijų sistema Lietuvoje

pensiju-sistema-lietuvoje-inspira-group

I pakopa. „Sodros“ išmokos, kurias gauna reikiamą stažą įgiję ir pensijinio amžiaus sulaukę gyventojai. Pensijos dydį lemia dirbančių asmenų ir pensininkų santykis, taip pat ekonominė padėtis šalyje.

II pakopa, Pensijos kaupimas fonduose, leidžiantis sukaupti pensijai iki 20-30% buvusio uždarbio.

Savarankiškas kaupimas Skaičiuojama, kad „Sodros“ pensijos dydis sieks maždaug 30% buvusio jūsų atlyginimo. 2022 m., turint būtinąjį darbo stažą, vidutinė „Sodros“ senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, 2022 m. birželį, buvo 482,73 eurai.

II pensijų pakopa

II Pensijų pakopa – tai galimybė kiekvienam dirbančiam sukaupti pensijai iki 20 – 30% buvusio uždarbio.

Kaupimas itin paprastas – sudarius sutartį su maksimaliu kaupimo variantu, įmokos pervedamos automatiškai. Jūs prisidedate 3% nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“ ir valstybė skiria 1,5% paskatą nuo užpraeitų metų vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Jei pasirinkote palaipsnį kaupimo būdą, tuomet nuo savo atlyginimo prisidedate 2,4 %, o iš valstybės gaunate paskatą 0,9 % nuo užpraeitų metų vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Verta žinoti. Jei vykusios reformos metus sustabdėte įmokas į II pakopos fondą, lėšos toliau investuojamos, o atnaujinti ir suintensyvinti taupymą galite bet kada.

Kaip tai veikia?

Įsivaizduokite, jog jūsų atlyginimas „ant popieriaus“ yra 1000 Eur

pensiju-2-pakopa-pavyzdys-inspira-group
pensiju-2-pakopa-pavyzdys-inspira-group-mobile

Kodėl vertėtų rinktis II pensijų pakopą?

Maži administravimo mokesčiai

Kaupiamos lėšos investuojamos

Fondų rizikingumas parenkamas automatiškai, pagal Jūsų amžių

Fonde sukauptos lėšos yra Jūsų nuosavybė

Sukauptos lėšos yra paveldimos

Išėję į pensiją, išmokas gausite iš dviejų šaltinių: SODROS ir II pensijos pakopos

Norite sukaupti didesnę pensiją?

Savarankiškas kaupimas

sodros-pensija-palyginimas

Skaičiuojama, kad „Sodros“ pensijos dydis sieks maždaug 30% buvusio jūsų atlyginimo. 2022 m., turint būtinąjį darbo stažą, vidutinė „Sodros“ senatvės pensija 2022 m. birželį buvo 482,73 Eurai

Kaupdami II pakopoje, užsitikrinsite pensiją, kurios dydis siektų iki 50% buvusio jūsų atlyginimo. Finansų ekspertai rekomenduoja, kad optimalus pensijos dydis turėtų būti 70-80% buvusių pajamų.

III pensijų fondas

Savarankiško pinigų taupymo pasirinkimas – asmeninė sąskaita pensijų fonde. Tiek įmokų dydį, tiek mokėjimo periodiškumą pasirenkate patys, o prie įmokų mokėjimo taip pat gali prisidėti Jūsų artimieji arba darbdavys.

Tuos, kurie pasirenka taupyti savarankiškai – skatina valstybė. Suteikia galimybę pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata.

Kodėl vertėtų rinktis III pensijų fondą?

Lankstus įmokų mokėjimas

Įmokos dydį, mokėjimo dažnumą pasirenkate patys

Taupymas skatinamas valstybės

Kokiu būdu atsiimsite sukauptas lėšas, pasirinksite patys

Investicinis gyvybės draudimas

Galimybė vienu metu kaupti ir pasirūpinti draudimo apsaugomis. Pasirinkę šį produktą pasirūpinsite savimi šiandien ir užsitikrinsite saugesnę finansinę ateitį.

Taupyti, naudojantis investicinio draudimo paslauga, gali būti paprasta. Jei Jūsų tikslai pasikeičia, galite peržiūrėti savo investicijų grąžos lūkesčius ir su investavimu susijusios rizikos toleravimo lygį.

Draudimo apsaugos, kurias galite rinktis:

gyvybes-draudimas-icon

Gyvybės draudimas

nelaimingu-atsitikimu-draudimas-inspira-icon

Nelaimingų atsitikimų draudimas (neįgalumas, traumos, mirtis)

kritiniu-ligu-draudimas-icon

Kritinių ligų draudimas

Draudimo paslaugą galite užsigarantuoti iki 80-ojo gimtadienio.

Pasirinkus investicinį gyvybės draudimą, kaip taupymo alternatyvą, numatyta įmoka išsiskaido į kelias dalis – investavimą, mokesčius ir rekomenduojamas, pasirinktas draudimo apsaugas.

Svarbu. Šioms sutartims taikoma gyventojų pajamų mokesčių lengvata.

Pasiruošę kelionei finansinės laisvės link?

Inspira life logo-baltasPNG

Inspira Life atstovai patars ir parodys kaip valdyti savo asmeninį biudžetą ir užsitikrinti finansiškai stabilesnę ateitį. Suteiks būtinų finansinio raštingumo žinių, kurios tikrai palengvins kiekvieno finansinius sprendimus.